Sissejuhatus

Autor: dots. Reet Mändar (TÜ mikrobioloogia instituut)
2012

 

Õpiobjekt “Herpesviirused” on mõeldud TÜ Arstiteaduskonna II kursuse hambaarstiteaduse ja arstiteaduse üliõpilastele, kuid seda on võimalik kasutada ka proviisoriõppe üliõpilastel meditsiinilise mikrobioloogia kursuse paremaks omandamiseks, samuti kõigil huvilistel iseseisva õppevahendina. Õpiobjekti kasutamine eeldab teadmisi viiruste klassifikatsioonist, morfoloogiast ja füsioloogiast, samuti viirushaiguste diagnostika ja ravi põhimõtetest.

Õpiobjekti maht on 0.3 EAP (8 akadeemilist tundi õppija tööd).
iDevice ikoon Lp. üliõpilased!

Meditsiinilise mikrobioloogia kursuse raames on teil vajalik omandada teadmisi mitmesuguste infektsioonhaiguste tekitajate, sh ka paljude viiruste kohta.

 

Herpesviirused on suhteliselt laialt levinud viirused, mis põhjustavad mitmesuguseid erinevaid haigusi, neist tuntuim on huule herpes ehk ohatis. Käesolevas õpiobjektis antakse ülevaade nende viiruste morfoloogiast, resistentsusest keskkonnale, epidemioloogiast, patogeneesist, kliinilisest pildist, diagnostikast, ravist ja profülaktikast. Enesekontrolli testid võimaldavad teil veenduda, et olete õpitu vigadeta selgeks saanud.