Väärtused ja iseloom
Inimese väärtushinnangud mõjutavad suitsiidi nägemist lahendusena. Nagu audioloengus räägitud, on mõningates religioonides suitsiid keelatud ja selle sooritamise tagajärjed äärmiselt tõsised.
Ka kultuur mõjutab arusaama inimese elu väärtusest. Kaitsvateks teguriteks on leitud olevat veel ka enesehinnang, eesmärgi omamine elus, enda tundmine kasulikuna ja väärtustatuna nii kodus, tööl kui kogukonnas.
Uurimuste kohaselt mõjutavad suitsidaalset käitumist, ja seda eriti nooremas eas, sellised isikuomadused nagu oma elu ja tegevuse üle kontrolli omamise tunne, iseseisvus, probleemilahendusoskused, intellektuaalsus ja paindlikkus. Inimesed, kes usuvad omavat oma elu üle kontrolli ja usuvad, et asjadel, mis nendega juhtuvad on otsene seos nende endi poolt tehtud otsustega, näevad väiksema tõenäosusega probleemide lahendusena suitsiidi kui inimesed, kes usuvad et nende elu kontrollib mingi välispidine jõud. Kaitsvateks teguriteks on ka lootus ja optimism tuleviku suhtes.
Mitmeid eelnevalt nimetatud omadusi on võimalik arendada läbi psühhoteraapia ja oskuste treeningu. Riskiteguriteks on veel ka impulsiivsus ja agressiivsus, kusjuures risk suitsiidi sooritamiseks on suurem nooremas eas võrreldes vanemate indiviididega.