Täidise viimistlemine
Kui modelleerimine on tehtud hoolsalt, siis on täidise viimistlemise vajadus minimaalne. Eriti tülikas on eemaldada ülemäärast täidist gingivaalselt. Täidise viimistlemisel on võimalik kasutada väga erinevaid vahendeid, mida omavahel kombineeritakse.
Täidise kontureerimiseks saab kasutada väikese abrasiivsusega (punase ja kollase markeeringuga) teemantpuure või abrasiivseid kivisid või kettaid.
Allikas: http://www.dentalcompare.com/Featured-Articles/
2145-Anterior-Direct-Composite-Case-Study/
Allikas: http://www.dentalaegis.com/id/2011/03/contouring-
finishing-and-polishing-anterior-composites
Lihvimisriba peamine kasutus on gingivaalse täidiseosa viimistlemine, et ei jääks täidise ülemäära, mis kattu koguma hakkab. Täidise üleminek hamba pinnale peab olema sujuvalt ühtlane.
Kopeerpaberiga tuleb kontrollida oklusiooni, et täidis ei segaks hambumust.
Valmis täidis poleeritakse väiksema abrasiivsusega
kettaid või poleerimisharja ja pastat kasutades. Kettad sobivad enam lamedate, siledate pindade (labiaalne pind) viimistlemisel, palatinaalse nõgusa pinna viimistlemiseks sobib enam leegi- või koonusekujuline poleerija (vaata fotosid).
Allikas: http://www.dentalaegis.com/id/2011/03/contouring-
finishing-and-polishing-anterior-composites
Kas kõiki ülaltoodud viimistlusvahendeid peab täidise viimistlemisel kasutama?
Sul on IV klassi preparatsiooni ja koguni täidise valmistamise teooria pool omandatud. Nüüd on aeg vaadata videot (inglise k., pikkus ~5 minutit) ja korrata omandatud teadmised üle. Kuula selgitusi - see kordab eelpool kirjeldatut ja annab sulle kasulikke soovitusi kliiniliseks tööks.
Viimistlemiseks kasutatakse väga erinevaid vahendeid. Igal hambapinnal on oma anatoomiline iseärasus ja seega sobib erinevatel pindadel kasutada erinevaid vahendeid.