Artikliotsing Google Scholar' iga

Google Scholar http://scholar.google.com/ on spetsiaalselt teadusinformatsiooni otsimiseks loodud otsingumootor. See võimaldab leida teadusartikleid ja nende erinevaid versioone.
Üks otsingutulemus võib sisaldada näiteks nii preprinti, ajakirja artiklit, konverentsiettekannet kui uurimistöö raportit.

Otsida saab võtmesõnade, autori nime ja ajakirja pealkirja järgi.

Google Scholar leiab artikleid ka tasulistest teadusandmebaasidest ning avab artiklite täistekstid, juhul kui neile on ligipääs ostetud. Seega, kui arvuti on seadistatud Tartu Ülikooli puhverserverile (ingl k proxy), on ülikoolile ostetud andmebaasidest võimalik täistekste ka Google Scholariga kätte saada. Arvuti seadete muutmist raamatukogu kasutamiseks koduarvutist vt Tartu Ülikooli raamatukogu veebilehelt http://www.utlib.ee/.

Google Scholari otsingukasti järel on link Scholar Preferences, kus saate määrata

  • otsingutulemuste keeled,
  • viidete halduri, kui soovite leitud kirjeid eksportida ja säilitada.
Pärast valikute tegemist klõpsake Save Preferences.

Näiteks: Sisestame otsingulahtrisse artikli pealkirja, et leida selle täisteksti.





Eelistuste määrangud ilmuvad linkidena iga otsingutulemuse alla. Kuna eelistustes on määratud viidete halduriks programm RefWorks, siis ilmub iga otsingutulemuse juurde link, mis võimaldab kirje otse viidete haldurisse eksportida. Vt täpsemalt http://www.utlib.ee/erialaportaal2/index.php?tk=OI&cmd=refw&id=1 .
Lisaks on otsingutulemuste juures lingid Cited by (näitab artikleid, mis on antud artiklile viidanud), Related Articles (seotud artiklid) ja sama artikli erinevad versioonid.

Klikkimine artikli pealkirjal viib tasulisse andmebaasi, kust on võimalik artikli täistekst osta.






Minnes uuesti tagasi Google Scholari otsingutulemuste juurde ja klõpsates artikli all linki All 28 versions võib leida mitu veebilehte, kus artikkel on täistekstina tasuta kättesaadav.

Google Scholariga ei leia:
kõiki artikleid. Ammendava tulemuse saamiseks sisenege andmebaasi, kust te artikli leidsite, ning tehke otsing uuesti.
kõiki andmebaase. Kunagi pole täpselt teada, millistest allikatest otsing tegelikult tehti.