Õpijuhis
Materjali omandama hakates jälgi, et sinu esimesed sammud hambaarstiks saamisel toimuvad õppeklassis, kus sinu „patsiendiks“ on plastmassist hammastega mannekeen. Plastik on võrreldes päris hambaluuga tugevam ja selles puudub pärishambale omane pehme kaarieskahjustuse kolle. Seepärast on õppijale ette antud orienteeruvad mõõdud näiteks kaviteedi sügavuse ja laiuse osas. See aitab sul tunnetada õigeid parameetreid. Päris hambal sõltuvad need mõõtmed ikka kaariese ulatusest.
Huvi korral
saad Tartu Ülikoolis kasutatavate fantoomhammaste ja -patsientidega tutvuda
Frasaco firma veebilehel http://www.frasaco.com/index.php?seite=arbeitsmodelle_en&navigation=12891&root=11485&kanal=html
Jälgi hoolega õppematerjali – mitte alati ei ole fantoomhammastel kasutatavad puurid vastavuses kliinikus kasutatavatega, sest fantoomhamba ja päris hamba omadused ning tugevus on erinevad. Õppematerjalis on kirjas juhtnöörid mõlemate kohta. Jäta need meelde - kõrgharidust omandava targa inimesena oskad sa neid nõudeid kasutada oma töös vastavalt olukorrale.
Materjalidele
on juurde lisatud ka videolingid,
mis aitavad sul kirjeldatud protseduure paremini ette kujutada. Mitte kõik
internetti laetud materjalid ei ole alati veatud, jälgi kindlasti
videolingile lisatud kommentaari: millisele lõigule eelkõige keskenduda ja mida
vaadata kriitilisema pilguga. Samuti on kirjas viidatud video pikkus ja
pikematel lindistustel ka sinu aja säästmiseks soovitatavad vahemikud (minutites),
mida vaadata.
Materjali kinnistada ja selle omandamise edukust saad sa ise hinnata testi sooritades.
„Preparatsioon V klassi komposiittäidisele“ on osa erinevatel hammastel ja erinevatel pindadel asuvatest kaviteetide preparatsiooniõpetusest. Vaata ka I, II, III ja IV klassi kaviteetide prepareerimise õppematerjale.