Millised on tööhüpoteesid?

Anatoomilised põhjused


Ultraheli leid emakast ja munasarjadest muus osas normaalne, kuid ovulae Nabothi leid emakakaelas võib olla omane emakakaela puudulikusele.


Tõene Väär
Hormonaalsed häired


Praegusel juhul on kollaskeha puudulikkus üsna tõenäoline, see kui naisel on olnud nii palju katkemisi, siis on hormonaalse süsteem välja kurnatud.

Tõene Väär


Patsiendile on näidustatud biopsia võtme endomeetriumist luteaalfaasis 7 päeva pärast ovulatsiooni, et hinnata endomeetriumi vastavust menstruaaltsükli faasile.

Tõene Väär
Geneetilised põhjused
Kuna anamneesis on 6 raseduse katkemist, võiks mõelda geneetilistele põhjustele ning tegema kromosoomi uuringu ja geenitestid: Leideni faktori geeni mutatsiooni c.1691G>A, protrombiini geeni mutatsiooni c.20210G>A ja metüleentetrahüdrofolaatreduktaasi (MTHFR) geeni mutatsiooni c.677C>T määramiseks.
Vanemate kromosoomianomaalia ei ole tõenäoline. Kõiki eelnimetatud teste mutatsioonide määramiseks ei ole vaja esmajärjekorras teha.
Kindlasti peab tegema kromosoomianalüüsi mõlemale partnerile, sest loode saab oma kromosoomid mõlemalt vanemalt. Lisaks tuleks teha naisel DNA analüüs nimetatud geenimutatsioonide avastamiseks.
Mehele pole kromosoomianalüüs vajalik, sest praeguses kooselus on olnud ainult üks raseduse katkemine. Eelnimetatud geenitestidest on vajalikud Leideni faktori ja protrombiini geeni mutatsiooni määramine.



Antifosfolipiidsündroom
Patsiendil või esineda antifosfolipiidsündroom. Milliseis autoantikehade suhtes peaks analüüse tegema?
β2-glükoproteiin 1 vastased autoantikehad (antiβ2-GP1)
rakutuuma vastu suunatud autoantikehad (ANA)
mitokondrite vastu suunatud autoantikehad (AMA)
kardiolipiini vastu suunatud autoantikehad (ACA, või ka ACLA)
folliikuleid stimuleeriva hormooni vastu suunatud autoantikehad (anti-FSH)
gliadiini vastu suunatud autoantikehad (AGA)
parietaalrakkude vastu suunatud autoantikehad (PCA)



Kristiina Rull, 2010