IV juhtum
30 a. naispatsient pöördub konsultatsioonile korduvate raseduse katkemiste tõttu.
Anamneesis 5 peetunud või katkenud rasedust, neist neli 6.-8. rasedusnädalal 10 aasta jooksul. Vähemalt ühel korral on olnud tegemist tühja lootemunaga. Täpsemalt ei suuda patsient meenutada ning kuna selle aja jooksul on ta kolinud, siis meditsiiniline dokumentatsioon on katkemiste kohta erinevates meditsiiniasutustes. Geneetiku konsultatsioonil ja kromosoomi uuringul kõrvalekaldeid ei tuvastatud kummalgil partneril. Viimane katkemine selle partneriga oli 3 aastat tagasi. Raseduse kulg kuni 13. rasedusnädalani oli normaalne, siis tekkis lootevee puhkemine, mis tüsistus koorioamnioniidi ja mittetäieliku iseenesliku abordiga. Teostati emakaõõne abrasioon.
2 aastat tagasi alustas patsient kooselu teise meespartneriga. Partneril eelmisest suhtest 2 last.
1 aasta tagasi tekkis raseduse katkemine 9. rasedusnädalal. Eelnevalt teostatud ultraheli uuringul 8. nädalal oli loote südametegevus olemas.
3 kuud tagasi teostatud põhjalikud analüüsid günekoloogilistele infektsioonidele (süüfilis, gonorröa, klamüüdioos, mükoplasmoos, ureaplasmoos, trihhomonoos, inimese papilloomi viirus)- kõik negatiivsed.
Viimati teostatud ultraheli uuring emakast ja munasarjast 3 kuud tagasi.
Emakas anteversioonis. Emaka mõõdud 5,6x 4,7x5,0 cm, endomeetrium 1,1 cm. Emakakaelas nähtavad mõned ovula Nabothid läbimõõduga 0,6 cm.
Parem munasari: 3,4x 2,5x2,3 cm. Vasem munasari: 2,9x2,6x2,1cm.
Douglase õõnes vaba vedelikku ei ole.
On tarvitanud suukaudseid rasestumisvastaseid tablette episoodiliselt erinevate raseduste vahel esimese kooselu jooksul 3- 6 kuu jooksul. Ravimid määratud naistearsti poolt pärast raseduse katkemisi. Viimase paari aasta jooksul on menstruatsioonitsükkel olnud 27-28 päeva. Kehakaal 55 kg, pikkus 162 cm. Kehakaal on püsinud stabiilsena viimase kümne aasta jooksul. Tarbib kõiki toiduaineid, ei suitseta, tegeleb tervisespordiga: aeroobika treeningud 2 korda nädalas, ujumine 1 kord nädalas.
Aeg-ajalt respiratoorsed viirushaigused, mis on paranenud looduslike vahenditega. 6a tagasi parema põlveliigese eesmise ristatisideme rebend, mille tõttu teostati artroskoopiline operatsioon. Muid operatsioone ei ole olnud. Pidevalt ravimeid ei tarvita, vahel harva kasutab peavalu tõttu paratsetamooli.
Patsiendil on üks õde, kellel on kaks last.
Esimene meespartner käis meestearsti juures uuringutel. Raviks oli määratud patsiendi sõnul vitamiine, kuid rohkem ta ei teadvat. Kuna suhted eelmise partneriga on katkenud, siis täpsustavaid andmeid ta ei saa.
Praegune partner on enda sõnul terve, pikkus 183cm, kaal 78kg. Ei suitseta, alkoholi tarbib harva. Tegeleb tervisespordiga: jalgpall, ujumine. Eelmisel aastal suunati töötervishoiu arsti juurde, kus tervisehäireid ei leitud.
Kristiina Rull, 2010