Ülesanne kordamiseks

iDevide ikoon Täida lüngad järgnevas tekstis

Tyleri (1949) käsituse järgi seisneb õpetamine . Õpikogemus tekib õpilases tulemusena. Saadud õpikogemus muudab õpilase edasise käitumise . Õpikogemus võib kujuneda nii loomulike asjaolude toimel kui ka kõige rangemini plaanitud õpetamistegevuse tulemusena. Seejuures võivad iseloomult erinevad õpitingimused viia õpikogemusteni. Sõltumata sellest, kas õppimist toetavad välised tingimused organiseerib õpetaja või loob õpilane ise (näiteks elulise probleemi avastamise ja selle lahendamisena), on õppimiseks vajalik teatud psühholoogiliste protsesside (motivatsioon, kongitsioon ja metakognitsioon) käivitumine.

Johann Herbarti õpetamise käsitus tuleneb tema . Sellekohaselt ajendab õppimist inimese püüd poole. Õpetamise astmed Herbarti järgi on: , , ja .

Hunter kirjeldab oma mudelis olulisi õpetamistegevusi astmete ehk faasidena, mis on vajalikud õpilaste toetamiseks. Ise nimetab ta neid tunni elementideks. Ootuse tekitamine tähendab Hunteri mudelis õpilaste . edastamine on selgitamine,mida õpilased suudavad teha õpetamise tulemusena. on õppeinformatsiooni edastamine oskuste omandamise ja muude õppimisprotsesside tarvis, toetudes eri allikatele. Õpilastele näidete pakkumist oodatava õppimistulemuse või õppimisprotsessi kohta nimetab Hunter . Nimetatud tunni elementidele järgnevad (õpetaja kontrollib, kas õpilased on omandanud olulise informatsiooni ja oskused, et saavutada õppe-eesmärk), harjutamine ja iseseisev .

Rosenshine’i õpetamise mudel on tuntud õpetamisena. Rosenshine’i õpetamise funktsioonide põhikategooriad on järgmised: , /oskuste esitamine, esmane , ja korrektiivid ning vajadusel ümberõpetamine, iseseisev ning ja jooksul õpitu kordamine. Nagu Rosenshine ise möönab, sobib tema õpetamise funktsioonide kontseptsioon kõige paremini selliste õppeainete õpetamiseks, mis on pigem kui terviklikkust lõhkuvad ja .

Robert Gagné õppeühiku mudel rajaneb selgekujuliselt õpilaste sisemiste psühholoogiliste õppimisprotsesside välise toetamise ehk toimumiseks vajalike tingimuste loomise ideel (Gagné 1985). Gagné mudeli üks viimaseid versioone toob õpetamise faasid välja nende järjestuses.

Need faasid on järgmised:

  • ,
  • informeerimine ja õppima,
  • ,
  • ,
  • ,
  • õpitu omandamist kinnitava esilekutsumine,
  • ,
  • ,
  • õpitu ja