Ülesanne
Rühmatöö (akadeemiline vaidlus)
Proovige nüüd ise seda meetodit rühmatööna rakendada. Kuna tegu on meetodi katsetamisega 5 päeva jooksul, kasutame akadeemilist vaidlust lihtsustatud kujul. Teilt ei eeldata põhjalikku kirjanduse läbitöötamist, vaid pigem oma kogemuste ning mõtete jagamist rühmatöös.
Rühmadesse registreerumine toimub Moodle keskkonnas küsitluse vahendit kasutades. Iga rühm (I, II, III, IV) koosneb kahest alarühmast (A ja B), milles igas saab olla maksimaalselt 3 liiget.
Kõik sama seisukoha alarühmad kasutavad ühist wikit ning foorumit (A alarühma foorum ja wiki; B alarühma foorum ja wiki). Alarühmade kokkuvõtted tuleb esitada rühmafoorumisse, et teie rühma vastasseisukoha alarühm ka seda näeks. Selles foorumis toimub vastasseisukohtade arutelu, täpsustavate küsimuste esitamine teisele alarühmale. Ühiste seisukohtade formuleerimiseks võite kasutada ka rühmawikit.
Rühmatööks on aeg planeeritud järgmiselt:
- päev – rühmadesse registreerumine, tutvumine rühmakaaslastega ning juhendmaterjalidega
- päev – teemakohane ajurünnak
- päev – alarühma kokkuvõtte vormistamine
- päev – tutvumine vastasseisukohaga alarühma kokkuvõttega, vaidlus, rühma ühiskokkuvõtte vormistamine
- päev – rühma ühiskokkuvõtte esitamine
Reflekteerige kogetut ning kirjutage foorumisse, kas ja kuidas saaksite vastavat meetodit rakendada oma õppetöös.
Teema: Multimeedia kasutamine õpetamisel, selle mõju õppimise efektiivsusele
Eesmärgid: Õppijad tutvuvad etteantud temaatikaga ning seisukohtadega; selgitavad ja hindavad erinevaid seisukohti; otsivad ja esitavad toetavaid argumente; jõuavad argumenteeritud konsensusele. Õppijad analüüsivad meedia ja tehnoloogia kasutamise võimalusi õppetöös, hindavad erinevate meediumide kasutamise mõju õppetöö efektiivsusele.
Seisukoht 1: Multimeedia kasutamine õppetöös muudab õppimise efektiivsemaks (A alarühm)
Seisukoht 2: Multimeedia kasutamine õppetöös ei muuda õppimist efektiivsemaks (B alarühm)
Juhised rühmatööks:
Te töötate rühmas, mis koosneb omakorda kahest alarühmast. Iga alarühm töötab erineva seisukohaga. Teie alarühma ülesandeks on uurida ja analüüsida etteantud seisukohta, otsida seisukoha kinnitamiseks pooltargumente, näiteid ja tõendavaid fakte ning koostada rühmatöö kokkuvõte, mis kajastaks arutelu põhipunkte ja pooltargumente.
Seejärel tuleb teil läbi vaadata teise alarühma poolt- ja vastuargumendid nende seisukohale ning jõuda läbi vaidluse ja arutelu ning lähtudes kogutud asjakohasest informatsioonist konsensusele parima lahenduse osas.
Alarühmatööde kokkuvõtted tuleb esitada rühmafoorumisse ning lõputöö foorumisse Rühmatööde kokkuvõtted. Rühmasiseseks suhtlemiseks võite kasutada Moodle keskkonna wikisid ning foorumeid.
1. samm
Registreeruge sobivasse rühma kursuse pealehel mooduli all olevast lingist Rühmadesse registreerumine. Pöörake tähelepanu valitud alarühma seisukohale.
2. samm
Analüüsige rühmas
etteantud seisukohta ning pange kirja seda seisukohta toetavad argumendid.
Uurige teemakohast kirjandust ning täiendage oma argumente viidetega ja
näidetega. Esmase allikana võite kasutada õppematerjale "Meedia ja tehnoloogia" aadressil http://www.ut.ee/~triinm/moodul5/meedia_ja_tehnoloogia.html. Kirjutage leitud argumendid oma alarühma wikisse. Suhelge oma alarühma liikmetega foorumi teel.
3. samm
Otsige enda seisukoha kaitseks
võimalikult palju pooltargumente, fakte, näiteid. Otsige ka vastuväiteid teise
seisukoha ümberlükkamiseks. Koostage rühmatöö kokkuvõte. Jälgige, et kõik
teie rühma liikmed oleksid rühmatööga kursis ning võimelised rühma
seisukohta edukalt kaitsma.
Esitage kokkuvõte rühmafoorumisse (leppige kokku, kes ja millal seda teeb). Selleks võite oma wiki lõpliku versiooni rühmafoorumi kirja sisusse kopeerida. Oluline, et see sisaldaks kogu vajalikku informatsiooni teie alarühma seisukoha mõistmiseks.
4. samm
Tutvuge teise alarühma
kokkuvõttega rühmafoorumis ning analüüsige nende seisukohta ja esitatud argumente.
5. samm
Analüüsige teise
alarühma argumentide tugevusi ning nõrkusi, otsige lisainformatsiooni
nende argumentide ümberlükkamiseks. Vajadusel esitage rühmafoorumis teisele alarühmale
täpsustavaid küsimusi.
6. samm
Vaadake üle enda
alarühma seisukoha kokkuvõte ja tehke selles vastavalt teise alarühma kommentaaridele
ja vastuargumentidele parandusi.
7. samm
Jõudke teise rühmaga
konsensuslikule lõppotsusele. Suhtlemiseks võite kasutada rühmafoorumit ning otsuse vormistamiseks rühmawikit. Koostage ühine kokkuvõte, mis kajastaks teie otsust
(lõplikku seisukohta), toetavaid argumente, näiteid, viiteid jne. Kirjutage rühmatöös aktiivselt osalenute nimed kokkuvõtte lõppu. Esitage
kokkuvõte foorumisse Rühmatööde kokkuvõtted (lõputööd). Võite selle kopeerida rühmawikist.
8. samm
Kirjutage foorumisse Refleksioon oma muljetest ning mõtetest, kuidas teie ise saaksite akadeemilist vaidlust e-õppetöös kasutada.