Lisamaterjalid

Kui põhiteadmised omandatud, võib hakata sügavamalt teemasse kaevuma. Allpool on tutvustatud erinevaid võimalusi, kust hammaste preparatsiooniõpetusealaseid teadmisi juurde leida.

iDevice ikoon Lisamaterjalid

Videod

Lisamaterjalina soovitan algajal prepareerijal vaadata internetilehekülgedel (nt YouTube'is) olevaid videosid. Hoidke oma kriitiline meel terav, sest mitte alati ei tee ka kogenud arstid kõike õigesti.

Üks suuremaid kogusid on USA Michigani ülikooli hambaravialased videod http://www.youtube.com/user/UMichDent

Kaviteetide preparatsioone näed sealsest nimekirjast ’Operative’ jaotuse alt: http://www.youtube.com/playlist?list=PL3FFE04E601C9F7CC&feature=plcp

Kuid kindlasti leiate teisigi linke.

 

Õpikud

Üks võimalus on restauratiivse hambaravi alased õpikud. Reeglina on need väga mahukad ja põhjalikud, inglisekeelsed, kuid siin saadud teadmiste põhjal olete võimelised end tasahaaval neis läbi närima. Õpikud on väga kallid (hinnad algavad mõnekümnest ja lõpevad mõnesaja euroga).



Euroopas on suurim meditsiiniraamatute ja -ajakirjade kirjastus ja müüja Elsevier [http://www.us.elsevierhealth.com/
Dentistry
].


Amazone müüb mitmekesist hambaravialast kirjandust [http://www.amazon.com/Dentistry-Medical-Professional-Technical-Books/
b?ie=UTF8&node=227604
] Lehe väärtust suurendab see, et raamatute juures on toodud ka lugejate hinnang ja arvamused.


Eestis saad õpikuid tellida Krisostomuse raamatupoe veebilehelt http://www.kriso.ee/dentistry-se-MMD-english2.html

Tartu ülikooli raamatukogu õppekirjanduse saali avariiuliltele on stomatoloogia õppetool tellinud piisava varu põhiõpikutest ja üksikud eksemplarid ka teistelt autoritelt ja kirjastustelt.

Vaata õpikust esialgu osasid, mis on otseselt kaviteetide loomise ja täidise valmistamisega seotud - just joonised ja illustratsioonid aitavad sul sarnaselt videotele asju ruumiliselt ette kujutada ja hõlbustavad tööd. Hiljem, kui kliinikus tekib küsimusi, saad sa teooriat juurde uurida.

 

Teadusartiklid



Teadusartiklid on väga spetsiifilised ja nende lugemiseks peaks sul olema olemas teoreetilised baasteadmised. Tartu ülikooli raamatukogu kasutajatunnusega saad sa ligi suurtele andmebaasidele, millest suurim meditsiiniteemaliste ajakirjade kogu on Medline. Täpsemad juhendid on olemas raamatukogu kodulehel. Medline pääsed lehelt http://www.utlib.ee/index.php?mod=db&e=1 EBESCO andmebaasid Medline.



Vabalt kättesaadavad on enamasti lühikesed kokkuvõtted artiklitest, aga ka mõningad täisartiklid. Enim kasutatav on PubMed [http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed], kus soovitud otsingusõnaga saad teemast kiire teadusülevaate.

Medline'i ja PubMed'i otsinguid saad kasutada oma erialaste ettekannete ja lõputöö tegemiseks materjale kogudes.

Õppematerjalid internetis

Õppematerjale leiad ka internetis surfates. Eelista suurte ülikoolide õppematerjale (ülikooli tunnuseks on veebiaadressi lõpp .edu (education). Põnevaid ja atraktiivseid õppevahendeid ja veebimaterjale pakuvad mitmed entusiastid, enamasti küll tasu eest.

Väga heade illustratsioonide ja fotodega e-õppematerjalidega veebileht on http://www.dentaljuce.com/fruit/index_memberpages.asp. Selle liikmeks saab tasu eest, aga mõningaid osasid näeb ka tasuta (otsi avatud tabalukuga linke). Väga head selgitused ja kliinilised nipid – soovitan külastada, algajale või vähese kliinilise kogemusega hambaarstile suurepärane materjal :)