Inimese venoosne vereringe

Õppematerjal "Inimese venoosne vereringe" tutvustab sulle inimese keha tähtsamaid veene ning nende eesti- ja ladinakeelseid nimetusi.

Materjal on mõeldud eelkõige sulle, meditsiini eriala üliõpilane, et sa saaksid varasemalt õpitud teadmiseid meelde tuletada ja korrata. Samas saavad kõik anatoomia huvilised kasutada materjali iseseisvaks õppimiseks. Õppimine toimub 100 % veebipõhiselt.

Enne materjali juurde asumist loe kindlasti õpijuhist – see aitab sul materjali kõige optimaalsemat omandada.

Kui sa kasutad siinset materjali varem õpitu kordamiseks, siis kulub sul selleks keskmiselt üks õhtupoolik. Materjali korrata ja selle omandamise edukust hinnata aitavad sul testid. Kui sul on jaksu ja huvi, siis leiad materjali lõpus viited toredatele veebilehtedele, millelt saad juba sügavamaid teadmiseid.

Kui materjal on sinu jaoks täiesti uus, varu õppimiseks enam aega. Uued ladinakeelsed nimetused on nagu võõrkeelsed sõnad – nende omandamine vajab kordamist ja võtab aega. Uue õppijana tule materjali juurde mõnel järgmisel päeval tagasi – vaata, mida sa nüüd mäletad. Vajadusel tutvu veelkord materjaliga ja soorita teste, sest ainult kordamine aitab sul õpitut pikemaks ajaks meelde jätta.

Selle materjali läbinuna (lugedes õppematerjale, leides neil esinavad nimetused üles jooniselt ja sooritades edukalt testid) suudad sa orienteeruda inimese veenide süsteemis ja tead selle süsteemi eripära. Enamus veenide nimetusi on sulle tuttavad nii eesti- kui ladina keeles ja sa tead nende veenide paiknemise regiooni ja seost teiste sama regiooni veenidega.

Materjal toetub Tartu Ülikooli Anatoomia instituudi õppematerjalile ja Henry Grey õpikule "Anatomy of the Human Body".

Edukat omandamist!

Õpiobjekti autor: Riina Runnel
Tartu Ülikool,
stomatoloogia kliiniku suu- ja hambahaiguste õppejõud
riina.runnel@ut.ee