I Tsentraalsed endokriinorganid:

-Hüpotaalamus (hypothalamus) talitleb kui närvi- ja endokriinsüsteemi ühendav neurosekretoorne organ. Produtseeritavateks hormoonideks on liberiinid ja statiinid;
-Hüpofüüs (hypophysis) endokriinorganite ja kogu organismi talitlust reguleeriv organ. Stimuleerivad hormoonid kannavad üldnimetust: troopsed hormoonid ja tropiinid;
-Epifüüs ehk käbinääre (epiphysis seu corpus pineale seu gl. pituitaria) on mitmeid hüpotaalamuse antagonist-hormoone (antigonadotropiin jt.) produtseeriv organ, mille põhirakkudeks on pinealotsüüdid;
 

II Perifeersed endokriinorganid     

- Kilpnääre (gl. thyreoidea) on seotud organismi ainevahetusega. Türotsüüdid produtseerivad türoksiini ja trijoodtüroniini, mis stimuleerivad ainevahetust, tõstavad kehatemperatuuri ja närvisüsteemi erutatavust.
Kilpnäärme interstitsiaalses sidekoes paiknevad kaltsitoniini produtseerivate interfollikulaarrakkude ehk C-(kaltsitoniini)rakkude saared, mis talitlevad antagonistlikult kõrvalkilpnäärme endokrinotsüütidega.
- Kõrvalkilpnääre  (gl. parathyreoideareguleerib koos C-rakkudega Ca/P ainevahetust, nende ainete hulka verepeeglis ja kudedes, eeskätt luukoes.
- Neerupealis  (gl. suprarenalis)  jaotub neerupealise koore ja ja säsi osaks (cortex et medulla glandulae suprarenalis).
a) Neerupealise koore osa jaotub omakorda kolmeks erineva funktsiooniga kihiks:
1) Glomeruloostsoonis produtseeritakse steroidhormoone mineralokortikoide, mis on seotud vee ja mineraalainete ainevahetusega;
2) Fastsikulaattsoonis  ja
3) Retikulaartsoonis produtseeritakse steroidhormoone glükokortikoide: kortisooni, hüdrokortisooni ja kortikosterooni, mis mõjustavad süsivesikute ja valkude ainevahetust, pärsivad mitoose ja põletikku.
b) Neerupealise säsis sünteesitakse adrenaliini ja noradrenaliini, mis on sümpatomimeetilised ained (tõstavad närvisüsteemi erutust).
 
III Segaorganid (milles endokriinne funktsioon on üks organi olulistest funktsioonidest):
 
- Kõhunäärme e. pankrease saared (insulae pancreatis) on endokriinorgan eksokriinse pankrease sees, mis seotud süsivesikute ainevahetusega. Pankrease saartes eristame alfa-rakke, mis produtseerivad vere suhkrupeeglit tõstvat glükogeeni ja beeta-rakke, mis toodavad vere suhkrupeeglit langetavat insuliini.
- Platsental  (placenta) on lootele teiste elutähtsate ülesannete kõrval ka endokriinfunktsioon.
 -Sugunäärmetel e. gonaadidel - munandil (testis) ja munasarjal (ovarium)- on reproduktiivse funktsiooni kõrval ka endokriinne funktsioon- nende talitlusest sõltuvad sekundaarsed sootunnused (ehitust vt. Erihistoloogia Suguelundite loeng).
 
IV Organid, milles endokriinrakud (APUD-rakud) on dissemineeritud parenhüümis (tüümus, seedekanal jt.). APUD-rakke (amine precursors uptake and decarboxylation) on leitud praktiliselt kõigis organites (nt.tüümuse epiteliotsüüdid), kus nad võtavad osa nende organite neuroendokriinsest regulatsioonist.