Andmebaasi logo
Valdkonnad ja kollektsioonid
Kogu ADA
Eesti
English
Deutsch
  1. Esileht
  2. Sirvi kuupäeva järgi

Sirvi Kuupäev , alustades "2008-10-29T08:35:22Z" järgi

Filtreeri tulemusi aasta või kuu järgi
Nüüd näidatakse 1 - 4 4
  • Tulemused lehekülje kohta
  • Sorteerimisvalikud
  • Laen...
    Pisipilt
    listelement.badge.dso-type Kirje ,
    Image processing – Private photographs 1918
    (Tartu Ülikool, 2008-10-29T08:35:22Z) Peltonen, Ulla-Maija
    Loengus käsitletakse kultuuriuurimise metodoloogilist probleemi visuaalsuse ja narratiivsuse suhetest. Soome 1918. aasta kodusõja fotomaterjali põhjal analüüsitakse ametliku ja mitteametliku kujundiloome protsesse, sealhulgas amatöörfotograafiat kui visuaalset pärimust ning selle poolt edasikantavat teadmist ja tähendusi privaatsetes ja kultuurikontekstides ning sõjajärgses mälupoliitikas. Folkloristika ja etnoloogia vaatepunktist esitatakse küsimus, kuidas uurida kogemust ja pärimust fotomaterjali põhjal.
  • Laen...
    Pisipilt
    listelement.badge.dso-type Kirje ,
    The Invention of Heroes – The Varying Images Marshal Mannerheim
    (Tartu Ülikool, 2008-10-29T08:35:22Z) Peltonen, Ulla-Maija
    Loengu teemaks on kangelaslikkus kui kultuuriline konstruktsioon, mida luuakse ühelt poolt riiklik-poliitilisel tasandil (kool, massimeedia, akadeemiline ajaloouurimine), teiselt poolt privaatsel ja kogukondlikul tasandil (pärimus, käsikirjalised pere vm väikerühmade raames ja jaoks loodud materjalid). Küsimuseks on, milliseid tegureid arvestades ja millistest olukordadest lähtudes luuakse ja taasluuakse arusaamisi kangelaslikkusest (antikangelaslikkusest); milliseid sotsio-kultuurilisi tähendusi väljendatakse kangelaslikkuse kontseptsiooni kaudu. Neid küsimusi analüüsitakse Soome marssali Carl Gustav Emil Mannerheimi näitel. Allikateks on nii suulised kui ka kirjalikud, nii perearhiividesse kuuluvad kui ka avalikult esitletavad (ajakirjandus, film, kujutav kunst) lood. Teema avatakse ajalookogemuse, mäletamise ja jutustamise ning nn teise teadmise (kogemusliku teadmise) uurimise kontekstis.
  • Laen...
    Pisipilt
    listelement.badge.dso-type Kirje ,
    Boundless experience
    (Tartu Ülikool, 2008-10-29T08:35:22Z) Peltonen, Ulla-Maija
    Loeng keskendub kogemuse mõiste käsitlusele pärimusliku ajaloo uurimises: kogemuse seotus elukäigu sündmuste ja individuaalsete tunnete, emotsioonidega. Kogemus kui protsess, mis täieneb, tiheneb, tõlgendub kogu elu vältel, ja kogemus kui elamus tõsielusündmusest, mida räägitakse korduvalt ja mis on eranditult individuaalne. Emotsioonid tulevad uurimisel päevakorda, kui hakatakse uurima kogemuse väljendamist – tõlgendus oma elust; jutustaja enda suhe oma elukäiku; inimeste vahelised suhted ja väljendamisviisid. See on nii, kuna kogemuse aspektist on emotsioonid kultuuriliselt loodud. Emotsioonide ja kogemuse seotuse uurimisel rakendatakse konstruktivismi ja kognitiivsuse teooriaid.
  • Laen...
    Pisipilt
    listelement.badge.dso-type Kirje ,
    The Meaning of Truth in oral history narratives
    (Tartu Ülikool, 2008-10-29T08:35:22Z) Peltonen, Ulla-Maija
    Loengus käsitletakse pärimusliku ajaloo uurimises keskseid mõisteid „tõde“, „uskumine“ ja „teadmine“, esitades küsimuse nende omavahelistest suhetest. Osundatakse erinevatele tõe kriteeriumidele teaduslikus uurimistöös. Ühe Gulagi üleelanud mehe omaeluloolisi jutustusi analüüsides näidatakse, et pärimusliku ajaloo vaatepunktist avaldub ‘tõde’ jutustatava tähenduses.

DSpace tarkvara autoriõigus © 2002-2025 LYRASIS

  • Teavituste seaded
  • Saada tagasisidet